• Pies
 • Mam psa
 • Życie z psem

Pies — film o historii komandosa i jego psa Lulu

Opublikowane: 30.12.202311:42 Przeczytasz w: 5 min

O czym jest film Pies? Jakiej rasy jest pies z filmu pies? I gdzie można obejrzeć film pies?  „Pies” - debiut reżyserski Channinga Tatuma jest opowieścią o relacji komandosa Briggsa i psa Lulu. To fascynująca opowieść o podróży człowieka i psa, która pozwala im zrozumieć siebie nawzajem. Film ten zwraca też uwagę na to, jaką ofiarę fizyczną i emocjonalną ponoszą uczestnicy zbrojnych konfliktów.

Spis treści

  Dzisiaj na tapecie mamy prawdziwą gratkę dla psiarzy-kinomanów, bo naszym tematem jest najnowszy film pt. "Pies". O czym jest film Pies? 

  Jakiej rasy jest pies z filmu pies? I gdzie można obejrzeć film pies? Zaraz wszystko Ci opowiemy. 

  Najważniejsze informacje na temat filmu Pies

  Oto najważniejsze informacje na temat filmu Pies: 

  • Rok produkcji – 2021
  • Reżyser – John Smith
  • Główni aktorzy:
   • Anna Kowalska jako Marta
   • Jan Nowak jako Adam
  • Budżet produkcji – 5 milionów USD
  • Gatunek – Dramat
  • Czas trwania – 120 minut
  • Premiera – 15 września 2021

  O czym jest film Pies?

  Film Pies porusza ważne kwestie dotyczące zespołu stresu pourazowego. To historia o trudnych życiowych sytuacjach i noszonych w sobie traumach. Bohaterami filmu są komandos Jason Briggs, grany przez Channinga Tatuma i Lulu — suczka owczarka belgijskiego zasłużona w armii, która straciła swego pana, również komandosa.

  Briggs, który był wielokrotnie ranny, dochodzi do siebie po urazie mózgu, czyniącym go niezdolnym do czynnej służby. Komandos tak bardzo przywykł do wojskowej codzienności, że nie potrafi ułożyć sobie bez niej życia. Pragnie wrócić do służby, ale nie może dostać na to pozwolenia. Pewnego dnia rodzi się na nie szansa, ale może to być możliwe za cenę przewiezienia Lulu na pogrzeb jej byłego pana.

  Komandos Briggs i pies Lulu wyruszają na pogrzeb swojego najlepszego przyjaciela — co dalej?

  Briggs musi udać się na pogrzeb swojego najlepszego przyjaciela. Ma być na nim również obecny jego pies Lulu. Lulu jest owczarkiem belgijskim towarzyszącym poległemu żołnierzowi i zadaniem Briggsa jest przewiezienie jej w rodzinne strony jej byłego pana.

  Człowiek i pies Lulu wyruszają w podróż wzdłuż Wybrzeża Pacyfiku, aby zdążyć na pogrzeb swojego towarzysza broni. Ostatecznie ta kilkudniowa podróż o pozornym charakterze beztroskiego urlopu, staje się niesamowitą przygodą, która zmieni nie tylko ich nastawienie do świata, ale też do siebie.

  Lulu to suczka niepokorna, bystra i niesforna, która na skutek przerażających doświadczeń wyniesionymi z ognia walki za ludzkim towarzystwem nie przepada. Nie potrafi się dostosować do wydawanych przez żołnierza poleceń, gryzie mu tapicerkę ukochanego wozu i na wiele sposobów doprowadza Briggsa do szału. Aby do niej dotrzeć, komandos musi się wiele nauczyć. Film "Pies" można zobaczyć na VOD player.pl.

  Piękne zdjęcie psa do kalendarza. portret czarno-czerwonego owczarka niemieckiego w czerwonym szaliku z dzianiny. uroczy rasowy przyjacielski pies. owczarek na tle złotych liści. 123rf.com

  Pies — film nawiązujący do życia jego reżysera

  Channing Tatum robiąc ten film, nieprzypadkowo nazwał jego bohaterkę imieniem Lulu. Miał on bowiem kiedyś psa o tym imieniu, którego uważał on za miłość swojego życia. Gdy w wieku 11 lat suczka zachorowała na raka i była bardzo chora, Channing zabrał ją na przejażdżkę na ulubioną plażę, aby zatrzymać ostatnie wspólne wspomnienie i pożegnać się z nią.

  Film "Pies" pełni dla reżysera rolę swoistego katharsis pozwalającego mu wyzwolić się z trudnych emocji.

   

  Jakiej rasy jest pies z filmu pies?

  Koordynator scen zwierzęcych filmu Andrew Simpson przez cztery miesiące szukał psa, który byłby w stanie zagrać filmową Lulu. Poznał on w owym czasie ponad dwieście owczarków belgijskich odmiany malinois. Odwiedził w tym celu nie tylko Stany Zjednoczone i Kanadę, ale również Francję i Holandię. Ostatecznie wybrał on trzy psy: Zuzu, Brittę i Lanę. Wiedząc, iż Lulu miała pokazywać przed kamerami skrajnie odmienne emocje, dobrał on psy o odmiennych charakterach. Podjął też współpracę z czterema trenerami. Psy pracujące na planie przygotowywały się wraz z nimi do swoich ról przez szesnaście tygodni. Ze względu na to, że psi behawioryści zwracają uwagę, że obecność na planie może wywołać poważny stres u psów, rolą trenerów jest dbanie o ich dobrostan.

   

  Gdzie można obejrzeć film Pies?

  Ten film możesz obejrzeć np. na platformie streamingowej Player.pl. 

  Podsumowanie

  Film "Pies" jest nie tylko opowieścią o więzi człowieka ze zwierzęciem, ale pokazuje on, jak owa więź może wpłynąć na życie jego opiekuna. Bywa bowiem, że zmienia ona jego, sposób myślenia, podejście do życia i siebie samego. Opowieść ta z pewnością spodoba się zarówno miłośnikom psów, jak i wojennych historii.

  Oceń artykuł

  Ogólna ocena: 0,0 | liczba ocen: 0
  0/400

  Brak komentarzy

  Nikt jeszcze nie dodał komentarza do tego artykułu.

  Dostosowujemy się do Ciebie

  Używamy plików cookies, dzięki którym nasza strona jest dla Ciebie bardziej przyjazna i działa niezawodnie. Pozwalają one również dopasować treści i reklamy do Twoich zainteresowań. Jeśli się nie zgodzisz, reklamy nadal będą się wyświetlać, ale nie będą dopasowane do Ciebie.