REKLAMA

Informacje o dziennikarzach

Miłosz Pawlak

Redaktor naczelny Zoocial.pl. Student VI roku medycyny weterynaryjnej i społecznik z pasji. Swoją zawodową przyszłość wiąże z psami i kotami, a przede wszystkim diagnostyką obrazową — ultrasonografią oraz endoskopią. Ze zwierzętami związany nie tylko zawodowo — prywatnie jest opiekunem trzyletniej kundelki — Miki oraz dwóch kawii domowych — Stefana i Fu.

Iwona Czechowska

Od wielu lat jest hodowcą jamników szorstkowłosych miniaturowych i króliczych, wcześniej również długowłosych oraz border collie. Sędzia kynologiczny grupy IV FCI — jamników. Niepolujący asystent kynologiczny pracy psów myśliwskich.

Jagoda Bulińska

Absolwentka Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu. Podczas kilkuletniej współpracy z lecznicami dla koni i zwierząt gospodarskich łączyła praktykę kliniczną z pracą naukową dotyczącą także zwierząt dziko żyjących. Obecnie lekarka w przychodniach dla zwierząt towarzyszących i nauczycielka przedmiotów weterynaryjnych. Entuzjastka wprowadzania nowych technologii do sztuki lekarskiej.

Anna Babst

Absolwentka weterynarii na Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu. Od lat związana ze schroniskiem dla zwierząt, w którym jako wolontariuszka opiekuje się bezdomnymi psami i kotami. Posiada uprawnienia fizjoterapeuty małych zwierząt, obecnie specjalizuje się w medycynie koni i w tym obszarze pracuje. Opiekunka 4 kotów i konia.

Klaudia Skwara

Lekarka weterynarii, tytuł zawodowy zdobyła kończąc Wydział Medycyny Weterynaryjnej na Warszawskim SGGW. Praca w lecznicach całodobowych umożliwia jej stałe poszerzanie wiedzy z wielu obszarów weterynarii zwierząt towarzyszących.

Jagoda Cinciała

Absolwentka weterynarii na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu. Pracuje w jednej z wrocławskich przychodni, gdzie poszerza swoją wiedzę z zakresu chorób wewnętrznych oraz chirurgii psów i kotów. Jest współautorką prac naukowych i artykułów dla czasopism branżowych.

Karolina Ściubisz

Ukończyła weterynarię na Uniwersytecie Warmińsko Mazurskim. Prowadzi gabinet weterynaryjny. Zajmuje się przede wszystkim dietetyką i interną psów oraz kotów. Prowadzi webinary dla opiekunów zwierząt, aby zwiększać świadomość na temat profilaktyki. Regularnie podnosi swoje kwalifikacje na szkoleniach.

Maja Dębska

Studentka V roku medycyny weterynaryjnej w Chorwacji. Od najmłodszych lat związana ze zwierzętami i działaniami charytatywnymi na ich rzecz. Współpracuje z chorwackimi fundacjami i zapewnia opiekę tymczasową bezdomnym czworonogom. Swoją przyszłość wiąże z profilaktyką oraz leczeniem małych zwierząt. Prywatnie jest opiekunką suczki Fiki, z którą uwielbia podróżować.

Magdalena Dzik

Z zawodu redaktorka, z pasji kocia matka i catsitterka. Każdego roku przez jej dom tymczasowy przewija się kilkadziesiąt porzuconych i potrzebujących zwierząt — przez kilka lat prowadziła dom dla kawii domowych a aktualnie dla kotów. Nieustannie rozwija swoją wiedzę z obszaru behawioru i żywienia. Prywatnie opiekunka ośmiu kotów, trzech świnek morskich i psa Ymira.

Magdalena Ignasik

Studentka VI roku Medycyny Weterynaryjnej Uniwersyteckiego Centrum Medycyny Weterynaryjnej w Krakowie, obecnie realizująca Program Erasmus na Uniwersytecie w Ankarze. Do dziedzin weterynarii, które stanowią obiekt jej zainteresowań należą diagnostyka obrazowa oraz chirurgia zwierząt towarzyszących. Od małego kocha wszystkie zwierzęta, a szczególne miejsce jej sercu zajmują psy. Prywatnie jest opiekunką Melindy adoptowanej w 2017 roku.

Olga Tomaszewska

Dyplom dziennikarza zdobyła na UŁ w 2009 r., a od 2005 r. nieprzerwanie pisze, optymalizuje i redaguje. Pracowała jako dziennikarz, redaktor, zastępca redaktora naczelnego i PR-owiec, obecnie współpracuje z licznymi portalami (m.in. medme.pl, wylecz.to, medonet.pl, max&mrau.pl) tworząc artykuły oraz inne treści. Jeśli nie pisze, ćwiczy jogę, spaceruje z psem lub jeździ rowerem.

Paulina Konieczna

Absolwentka Wydziału Medycyny Weterynaryjnej we Wrocławiu obecnie pracująca w jednej z częstochowskich przychodni weterynaryjnych. Do jej szczególnych zainteresowań należy dermatologia. Stale doskonali swoje umiejętności w tej dziedzinie, biorąc udział w specjalistycznych kursach. Prywatnie posiadaczka psa Paco i miłośniczka wycieczek rowerowych.

Magdalena Rutkowska

Ukończyła studia weterynaryjne na UWM w 2023 roku i wyjechała do Niemiec rozwijać się w dziedzinie badań naukowych i laboratoryjnych. Wykorzystując wiedzę, chciałaby pomagać zarówno ludziom, jak i zwierzętom — w tym celu szerzy wśród opiekunów zwierząt świadomość o chorobach, tworząc artykuły na Zoocial.pl. Wolny czas lubi spędzać na uprawianiu sportu i oglądaniu filmów z przyjaciółmi.

Małgorzata Górecka-Politańska

Lekarka weterynarii z Olsztyna lecząca pacjentów internistycznych. Interesuje się chirurgią i urologią. Uczestniczy w konferencjach i szkoleniach, aby stale poszerzać swoją wiedzę. W sieci dzieli się swoją wiedzą pod pseudonimem vetartmaster oraz jest współtwórczynią inicjatywy Instytut Greenwashingu.

Daria Porębiak

Dziennikarka, autorka tekstów o psach. Behawiorystka i trenerka psów sportowych z ponad 15-letnim doświadczeniem. Miłośniczka szczególnie ras użytkowych, przewodniczka dwóch pracujących border collie i kundelka. Jej pasją są sporty kynologiczne, ale pomaga też rozwiązywać problemy behawioralne i pokazuje, jak stworzyć z psami więź opartą na zrozumieniu i spełnieniu potrzeb gatunkowych. Dodatkowo profesjonalnie zajmuje się artystyczną fotografią, oczywiście psów.

Karolina Tatarczak

Absolwentka Wydziału Medycyny Weterynaryjnej w Olsztynie. Doświadczenie zdobywała w olsztyńskich, kieleckich i krakowskich przychodniach weterynaryjnych. Obecnie doktorantka na Katedrze Chorób Wewnętrznych Wydziały Medycyny Weterynaryjnej UWM w Olsztynie. Jej główne zainteresowania to choroby wewnętrzne małych i dużych zwierząt. Prywatnie właścicielka kota Benia i trzech ślimaków afrykańskich.

Marta Sobieszek

Lekarzem weterynarii chciała zostać od dziecka. Ukończyła studia na Wydziale Medycyny Weterynaryjnej Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie. Pracuje w przychodniach dla zwierząt towarzyszących. Nieustannie kształci się, uczestnicząc w szkoleniach z zakresu dermatologii i anestezjologii, gdyż są to główne obszary jej pracy. Prywatnie jest opiekunką kota, królika i chomika.

Renata Kurcil

Długoletnia dziennikarka i redaktor w magazynach lifestylowych, autorka licznych artykułów o psach. Uczestniczyła w licznych szkoleniach z dziedziny posłuszeństwa i psich sportów, ukończyła kurs trenerski Wesołej Łapki oraz brała udział w licznych seminariach kynologicznych. Prywatnie — opiekunka 4-letniego mixa ras myśliwskich Melona i 3-letniego Border Colie Wedla.

Ewa Kosicka

W dzieciństwie była otoczona czworonogami. Artykuły na temat zwierząt są jej wyjątkowo bliskie. Jako miłośniczka kotów interesuje się w szczególności nowinkami związanymi właśnie z tymi pupilami. Obracając się w środowisku weterynaryjnym, zrozumiała, jak bardzo dobro zwierzęta są zależne od człowieka.

Julia Mraczny

Copywriterka a překladatelka z angličtiny a ruštiny. Získala magisterský titul v oboru ruská filologie s anglickým a mezinárodním obchodním právem a arbitráží na Slezské univerzitě a je zapálená pro svět zvířat a psané slovo. V poslední době zkouší i lokalizaci her a audiovizuální překlad.

Dostosowujemy się do Ciebie

Używamy plików cookies, dzięki którym nasza strona jest dla Ciebie bardziej przyjazna i działa niezawodnie. Pozwalają one również dopasować treści i reklamy do Twoich zainteresowań. Jeśli się nie zgodzisz, reklamy nadal będą się wyświetlać, ale nie będą dopasowane do Ciebie.