• Zoocialowe news

Czterołapy pirat drogowy w akcji

Opublikowane: 23.10.202309:28 Przeczytasz w: 3 min

Kilka dni temu media obiegła niecodzienna informacja. Okazuje się, że na słowackich szosach grasuje mokroonosy pirat drogowy… Zaintrygowany(-a)? W takim razie przyjrzyjmy się z bliska tej wyjątkowej zagadce kryminalnej, która miała miejsce za południowo-zachodnią granicą naszego kraju.

Spis treści

  Czterołapy pirat drogowy w akcji . Źródło 123rf.com2

  Słowacki incydent mandatowy

  Policja na Słowacji wymierzyła karę pieniężną właścicielowi samochodu po tym, jak fotoradar zarejestrował psa za kierownicą. Pojazd jechał z prędkością o 11 kilometrów na godzinę większą niż dopuszczalna w miejscowości Šterusy w zachodniej Słowacji. Obraz zarejestrowany przez fotoradar wydaje się pokazywać tylko psa na siedzeniu kierowcy.

  Jak poinformowała słowacka policja w piątkowym poście na Facebooku, zdjęcie przedstawia brązowego psa "siedzącego posłusznie za kierownicą Škody". Wygląda na to, że policja dostrzegła zabawną stronę tego incydentu, przeprowadzając z psem udawaną rozmowę na temat przekroczenia prędkości.

  Przestroga dla kierowców

  Niemniej jednak policja wezwała kierowców do odpowiedniego zabezpieczenia wszystkich zwierząt domowych podczas podróży, ponieważ nawet małe zwierzęta mogą zagrażać bezpieczeństwu pojazdu, nie mówiąc już o bezpieczeństwie ich samych. Jak wynika z badania Volvo Car USA z 2019 r., naukowcy z USA odkryli, że kierowcy, którzy nie zabezpieczali swoich psów w samochodach, byli znacznie bardziej narażeni na zaburzenia koncentracji spowodowane zachowaniem swoich pupili. Stwierdzono, że liczba "niebezpiecznych zachowań podczas jazdy", które odwracały uwagę kierowcy od drogi, wzrosła o 137%, z 274 do 649, gdy psy nie były odpowiednio zabezpieczone w samochodach.

  Jak zabezpieczyć psy podczas jazdy?

  Przewożenie psa samochodem wymaga odpowiednich środków bezpieczeństwa. Oto kilka wskazówek:

  • Wykorzystaj transporter lub siatkę ochronną – umieść psa w specjalnym transporterze samochodowym albo zamocuj siatkę ochronną, aby utrzymać go w odpowiednim miejscu. To zapobiegnie przypadkowemu poruszaniu się psa po całym samochodzie.
  • Wyposaż się w pasy bezpieczeństwa – jeśli transporter nie jest opcją, zainwestuj w specjalny pas bezpieczeństwa dla psów, który można przymocować do pasów samochodu.
  • Nie woź psa na przednim siedzeniu – unikaj przewożenia psa na przednim siedzeniu, zwłaszcza jeśli masz poduszki powietrzne.
  • Zakaz wychylania głowy przez okno – pies nie powinien wychylać głowy przez okno, ponieważ ryzykujemy wówczas, że do jego oczu, uszu czy nosa dostaną niebezpieczne elementy lub zostanie poraniony w przypadku nagłego hamowania.
  • Nie zostawiaj psa w nagrzanym samochodzie – nawet przy umiarkowanych temperaturach samochód może się bardzo szybko nagrzać, co grozi przegrzaniem psa. Nie zostawiaj go w aucie bez dostępu do świeżego powietrza.

  Podsumowanie

  Powyższa sytuacja okazała się dość zabawna, ponieważ nikt nie ucierpiał, jednak my apelujemy o rozwagę, los naszych pupili pozostaje bowiem wyłącznie w naszych rękach.

  Oceń artykuł

  Ogólna ocena: 0,0 | liczba ocen: 0
  0/400

  Brak komentarzy

  Nikt jeszcze nie dodał komentarza do tego artykułu.

  Dostosowujemy się do Ciebie

  Używamy plików cookies, dzięki którym nasza strona jest dla Ciebie bardziej przyjazna i działa niezawodnie. Pozwalają one również dopasować treści i reklamy do Twoich zainteresowań. Jeśli się nie zgodzisz, reklamy nadal będą się wyświetlać, ale nie będą dopasowane do Ciebie.