Canadian eskimo dog

Canadian eskimo dog był używany jako pies zaprzęgowy i pociągowy. Rasy ten potrafi ciągnąć przedmiot ważący nawet 80 kg. Ze względu na swoją twardą naturę, szczenię potrzebuje właściwego treningu i socjalizacji. Jeśli ta procedura zostanie zaniedbana, pies możne wyświetlać agresywność wobec obcych psów i innych zwierząt, takich jak koty, gryzonie i ptaki. To energiczny, kochający pies i chętny do współpracy, ale wymaga odpowiedniej ilości ruchu. Zwykły spacer nie wystarczy, doskonałą aktywnością dla dorosłych osobników będzie wyścig lub zaprzęg psów.
Canadian eskimo dog to jedna z najbardziej wymagających ras psów na świecie. Wystarczy chwila zaniedbań, aby zaczął przejawiać zachowania agresywne.

Wielkość Wielkość: Duży
Waga Waga: 30-40 kg
Długość życia Długość życia: 11-15 lat
Cechy fizyczne

Cechy fizyczne

Linienie: Obficie linieje

Canadian eskimo dog zmienia sierść raz w roku, najczęściej w sierpniu i we wrześniu. W okresie tym gubi on ogromne ilości sierści. Podszerstek zwisa w dużych kępach. Suki mają nieco skromniejszą szatę, ponieważ w okresie odchowywania szczeniąt występuje u nich dodatkowe linienie.

Gatunek włosa: Półdługa

Szata psa rasy canadian eskimo dog jest bardzo gęsta i zwarta, o twardym, nastroszonym włosie o długości 7-15 cm. Bardzo gęsty podszerstek zapewnia psu ochronę nawet przed skrajnie niskimi temperaturami. Jednocześnie sprawia on, że psy bardzo męczą się w klimacie umiarkowanym. U samców występuje wyraźna grzywa na szyi i łopatkach, dzięki czemu sprawiają one wrażenie bardziej masywnych. Umaszczenie jest różnorodne.

Osobowość

Osobowość

Szczekliwość: Często

Canadian eskimo dog ma tendencję do wycia i głośnego szczekania. Odpowiedni trening może częściowo rozwiązać ten problem, jednak należy mieć świadomość, że pozostawiony w domu pies będzie bardzo głośny.

Aktywność: Potrzebuje dużo ruchu i przestrzeni

Pies rasy Canadian eskimo dog jest bardzo aktywny. Potrzebuje on dużo ruchu o bardzo wysokiej intensywności. Pies ten jest najszczęśliwszy podczas pracy. Czuje się spełniony i zrealizowany dopiero po wykonaniu zadania, które wymaga dużo wysiłku. Sprostanie potrzebom tego psa jest niezwykle trudne, a dla osób mniej aktywnych wręcz niemożliwe.

Podatność na układanie: Średnia

Canadian eskimo dog nie jest psem do towarzystwa. Jest to zwierzę o bardzo twardym charakterze, typowym dla ciężko pracującego psa. Może on być oddany człowiekowi, jednak szkolenie psa pierwotnego, przystosowanego do trudnych warunków, jest niezwykle skomplikowane. Choć Canadian eskimo dog może być przyjazny wobec człowieka, może też stale rzucać opiekunowi wyzwania. Szczególną trudność sprawia nauka chodzenia na smyczy – pies ten będzie intensywnie ciągnął, z uwagi na swoje predyspozycje, co może w ogromnym stopniu utrudniać spacery.

Predyspozycje użytkowe: Wyścigowy

Canadian eskimo dog to pies przystosowany do niskich temperatur, dlatego nie będzie czuł się dobrze w klimacie umiarkowanym. Pies ten stworzony jest do pracy. Uwielbia realizować postawione przed nim zadania. Z pewnością nie jest to pies odpowiedni do mieszkania. Canadian eskimo dog hodowany był przede wszystkim do ciągnięcia sań i polowania. Potrafi on przewozić bardzo ciężkie ładunki, a nawet osaczyć niedźwiedzia polarnego.

Uspołecznienie

Uspołecznienie

Stosunek do innych zwierząt domowych: Nie toleruje

Canadian eskimo dog ma bardzo silne instynkty drapieżne. Niezwykle ważna jest dla niego hierarchia w stadzie. Istnieje ogromne ryzyko walk z innymi zwierzętami domowymi. Bardzo ważna jest tutaj odpowiednia socjalizacja, jednak należy mieć świadomość, że pewne reakcje są u tego psa zakorzenione bardzo głęboko.

Stosunek do dzieci: Ignorujący

Pies rasy Canadian eskimo dog niezwykle szybko reaguje na wszelkie bodźce, takie jak jedzenie czy zabawki. Pies ten w żadnym wypadku nie nadaje się dla rodzin z dziećmi, ponieważ może być niebezpieczny.

Rasa objęta obowiązkiem pracy: nie

Oceń artykuł

Ogólna ocena: 0,0 | liczba ocen: 0
0/400

Brak komentarzy

Nikt jeszcze nie dodał komentarza do tej rasy.

Dostosowujemy się do Ciebie

Używamy plików cookies, dzięki którym nasza strona jest dla Ciebie bardziej przyjazna i działa niezawodnie. Pozwalają one również dopasować treści i reklamy do Twoich zainteresowań. Jeśli się nie zgodzisz, reklamy nadal będą się wyświetlać, ale nie będą dopasowane do Ciebie.